o reteta de zacusca ar putea contine următoarele cantitati de legume :10 kg de vinete , 5kg de roșii, 3 kg de ceapa si 5 kg de gogosari.toate acestea ar putea costa 40 lei si 50 de bani cat costa 1kg din fiecare fek de legume daca 1 kg de rosii este de doua ori mai ieftin decat unul de vinete ceapa e cu 50/kg mai oeftina decat rosiile iar 1 kg de gogosari e de 2 ori mai scump decat 1 kg de ceapa? problema matematica
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!