Bianca merge la magazin si cumpara 2 kg de mere ,3 kg pere si 4 kg prune.Stiind ca kg de pere costa 2lei ,merele de doua ori mai mult iar unul de pere cu un leu mai mult decat cele de mere.Sa se afle cati lei a platit Bianca
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!