Un elev cheltuieste 60 lei, în felul urmator: in prima zi 2pe 3 din suma, a doua zi 1 pe 4 din rest, iar a treia zi restul. Aflati sumele cheltuite in fiecare zi . DAU COROANA MA ABONEZ 5 STELE SI MS .
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!