👤

5kg de bonbane costa 350 lei citi lei vor costa 9 kg de bonbane de acelasi fel


Răspuns :

Răspuns:630lei

Explicație pas cu pas:

350 lei:5kg=70 lei/kg

9kg*70lei=630lei