Problema cu plan:
Afla cit costa 4plicuri de același fel dacă 7 plicuri costa 28lei.
Afla cite ilustrate de același fel costa 48lei,daca 3 ilustrate costă 18 lei.
Problema cu justificare
Citi elevi din 27 au rămas în clasa după ce 8 fete și 9 băieți au ieșit la recreație în curte?
Într-o clasa sint 13 fete și 12 băieți citi elevi au esit la recreație în curte dacă în clasa au rămas 7 elevi? Ma ajuta și cineva cu schema și rezolvarea?
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!