Răspuns :
Răspuns:
56÷14=4
4×8=32
Cred că este corect, și că te-am putut ajuta!♤
56:14=4lei (costa un kg de portocale)
8×4=32lei (costa 8kg de portocale)
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!