👤

dacă 9 kg de fructe costa 63 lei atunci 2 kg de fructe costă​

Răspuns :

Răspuns:

63÷9=7

7×2=14

raspuns 2kg de fructe costa 7 lei

Răspuns:

63:9=7lei(1kg fructe)

7*2=14lei(2kg fructe)