👤

17 kg de piersici costa 51 de lei, cât ar costa 12 kg de piersici?​

Răspuns :

Răspuns:

51:17=3 lei 1 kg

12•3=36 lei 12 kg piersici

Răspuns:

51:17=3 lei 1 kg

12•3=36 kg