Răspuns :
Răspuns:
Modul I
5kg portocale...............90 lei
4kg portocale................xlei
90:5=18lei 1 kg portocale
18x4=72 lei
Modul II
(4x90):5=360:5=72 lei costa 4 kg portocale
Explicație pas cu pas:
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!