O gospodărie cumpără într o zi un set format din 12 farfurii pentru supa 12 platouri și 12 farfuriuțe pentru desert și plătește 264 RON După o petrecere la care se strâng câteva farfurii și platouri ea Completează seturile și mai cumpără 3 farfurii pentru supa 4 platouri și 5 farfuriuțe pentru desert și plătește 82 RON Știind că un platou costă de 2 ori mai mult decât o farfuriuță în pentru desert Aflați cât costă 1 farfuriuță pentru un supa pe 1 platou și o farfuriuță pentru desert
Vă mulțumim pentru vizita pe site-ul nostru dedicat Matematică. Sperăm că informațiile prezentate v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de suport suplimentar, nu ezitați să ne contactați. Ne bucurăm să vă revedem și vă invităm să ne adăugați în lista de favorite!